تاریخچه

دانشگاه قاضی (به زبان ترکی: Gazi iversniversitesi یک دانشگاه دولتی است که در آنکارا، ترکیه واقع شده است. این دانشگاه در سال 1926 توسط مصطفی کمال آتاتورک تأسیس شد.

در سال 1982 با ادغام آکادمی مهندسی دانشگاه قاضی، آکادمی اقتصاد و علوم تجاری آنکارا ، کالج حرفه ای فنی آنکارا ، کالج حرفه ای فنی دختران و آکادمی مهندسی و معماری دولتی آنکارا سازماندهی مجدد شد.

قبل از سال 1982 وقتی هیئت قانون آموزش عالی به مرحله اجرا رسید ، مؤسسات آموزش عالی در ترکیه تحت ساختارهای مختلفی همچون دانشگاه ها ، آکادمی ها و مدارس سازماندهی می شدند.

دانشگاه ها

دانشگاه قاضی شامل 11 دانشکده ، 1 مدرسه ، 3 مدرسه فنی و حرفه ای آموزش عالی ، 35 مرکز تحقیقاتی و 5 موسسه تحصیلات تکمیلی است. تقریباً 37 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند، این دانشگاه 3171 مدیر و 4366 نفر اعضای هیات علمی دارد.

دانشگاه قاضی

کتابخانه مرکزی دانشگاه قاضی

کتابخانه دانشگاه غازی دارای 15000 جلد کتاب  62000 نشریه مجله محدود و 10000 پایان نامه کارشناسی ارشد است. این کتابخانه 700 نشریه به زبان های خارجی و 600 کتاب به زبان ترکی مشترک است و دسترسی به20000ژورنال آنلاین و 30 پایگاه داده آنلاین را فراهم می کند.

این مجموعه عمدتاً به زبانهای ترکی ، انگلیسی و آلمانی است. برنامه های جهت گیری کتابخانه برای دانشجویان جدید قاضی ترتیب داده شده است.

اگر قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارید بر روی تحصیل در ترکیه کلیک کنید تا شما را با مزایای آن آشنا کنیم.

رشته های تحصیلی دانشگاه قاضی

دانشگاه قاضی در طیف گسترده ای از رشته ها از جمله آموزش ، پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، علوم بهداشتی ، علوم ، مهندسی ، معماری ، فناوری ، اقتصاد و علوم اداری ، ارتباطات ، ادبیات ، حقوق ، هنرهای زیبا ، هنر و طراحی ، گردشگری را آموزش می دهد.

علوم ورزشی ، بانکداری و بیمه. دانشگاه غازی ، که برای 79 هزار و 434 دانشجو از سراسر کشور آموزش می دهد ، دانشگاهی است که بیشتر دانش آموزان خارج از کشور را با 2 هزار 54 دانشجوی خارجی از جمهوری های ترک ، قفقاز ، اروپا ، خاورمیانه ، آفریقا ، آمریکا و فراتر از کشور پذیرش می کند.

کشورهای شرقی 26 هزار و 567 دانشجو در برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه قاضی حضور دارند. این دانشگاه یک موسسه آموزش عالی بین المللی است که نیازهای کادر آموزشی آن را برآورده می کند و نیازهای کادر آموزشی سایر دانشگاه ها را نیز برآورده می کند.

دانشگاه قاضی

دانشگاه قاضی

دانشگاه قاضی به عنوان یک دانشگاه شهری است که در مرکز آنکارا واقع شده است ، علاوه بر پردیس مرکزی که دانشکده ها و مدارس نیز در آن قرار دارد ، دارای دانشگاه هایی در Besevler ، Emek ، Maltepe ، Gölbaşı ، Çankaya ، Ostim ، Polatlı و Kahramankazan است.

دانشگاه غازی با 81 هزار 488 دانشجو و 3 هزار و 736 کادر آموزشی ، دانشگاهی است که از نظر تعداد کارکنان تدریس در هر دانشجو به معیارهای جهانی رسیده است. غازی دانشگاهی است که دارای بیشترین دانشکده ها و دبیرستان های ترکیه است و آموزش و پرورش ، آموزش ، ارتباطات ، هنر ، مهندسی ، ورزش ، جنگلداری ، عمده فروشی ، داروسازی ، دندانپزشکی ، ادبیات ، اقتصاد و بانکداری را ارائه می دهد.

دانشگاه قاضی که با پیشرفت تحصیلی و فناوری خود نقش مهمی در توسعه ترکیه داشته است، موفقیت خود را در آموزش و پرورش در سطح ملی و بین المللی اثبات کرده است. دانشگاه قاضی در 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه قاضی

دپارتمان های ترجمه در دانشگاه قاضی

برنامه های تحصیلات تکمیلی و دکتری در زمینه ترجمه و مطالعات فرهنگی که بین سال های 2014 و 2015 برای اولین بار در انستیتوی علوم اجتماعی دانشگاه قاضی ایجاد شده است. پس از تأسیس دپارتمان های ترجمه انگلیسی ، فرانسوی ، عربی و چینی ، دانشگاه قاضی مطالعات مربوط به ترجمه را که در فرهنگ های مختلف یافت می شود ، تفکیک می کند. در دو سال گذشته ، برای نخستین بار در ترکیه ، در سال 2015 مرکز تحقیقات ترجمه (ترجمه قاضی) برای ارائه فرصت های تحقیق و کاربردی برای پروژه های ملی و بین المللی ادارات مذکور که تعدادشان در حال افزایش است ، افتتاح شد.

پروفسور سونا آولدر ، رئیس مؤسس ترجمه و تفسیر دانشگاه قاضی ابراز امیدواری کرد که برنامه های تحصیلات تکمیلی، که برای اولین بار در ترکیه است و مورد درخواست فزاینده ای از طرف کاندیداهای ترکیه و خارجی قرار می گیرد، کمک های واجد شرایط و معتبری را به آن ها ارائه دهد.

کاربرد فارغ التحصیلان رشته های مختلف علمی در برنامه های ترجمه و مطالعات فرهنگی در دوره های تحصیلات تکمیلی و دکتری تا این حد به شدت نیاز رشته های علوم ترکیه است.

در سالهای اخیر در قاره آفریقا علاقه و علاقه زیادی به زبان و فرهنگ ترکی نشان داده شده است. در این چارچوب تقاضای شدیدی نیز توسط دانشجویان آفریقایی وجود دارد که در موسسات یونس امره به زبان ترکی تدریس می شوند.

برای دانشجویان فوق الذکر آفریقایی که در بالا ذکر شد ، با مرکز تحقیقات تمدن های آفریقا ، دانشگاه در حال مطالعه یک برنامه آموزش چند زبانه است. هدف دانشگاه این است که این برنامه را تکمیل تر کند.

هدف

هدف اصلی برنامه ها افزایش ارتباط فرهنگی با ترجمه و جلب محققان و متخصصان به دانشگاه ها، به انجمن ها و موسسات ملی و بین المللی است که به هویت و تنوع فرهنگی احترام می گذارند و می توانند اظهارنظر کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *