همه چیز در مورد مدرسه های ایرانی ترکیه :

آنچه والدین محترم را همواره با نگرانی و تردید مواجه میکند، تحصیل فرزند و یا فرزندانشان در مدرسه های خارج از محیط ایران به ویژه در کشور ترکیه می باشد. کشور ترکیه از جمله کشورهائی است که سالانه میزبان تعداد زیادی از دانش آموزان کشور عزیزمان ایران می باشد.

وجود مدرسه های ایرانی ترکیه ، مدارس بین المللی و مدارس ترک زبان این امکان را فراهم میسازد تا هم میهنان عزیز با هر سلیقه و بودجه ای بتوانند از این مدارس استفاده کنند. گروه مشاورین آنکاسیتی با داشتن مدارک عالی دانشگاهی و شناخت کافی از فرصت های تحصیلی و دانشگاهی کشور ترکیه و با توجه به تمرکز در امور تحصیلی از ابتدائی تا دکترای میتواند گزینه ی خوبی برای شما عزیزان باشد.

وجود دفتر مشاوره در ایران (تهران) و در ترکیه ( آنکارا و استامبول) از جمله مزایای مشاوره حضوری می باشد.

در ادامه امیدواریم بتوانیم با روشن نگری و بیان واقعیت ها کمترین آسیب پذیری و بیشترین خدمت رسانی را ارائه نمائیم. تحصیل در مدارس ترکیه با توجه به مصوبات مجلس ترکیه، رایگان و اجباری می باشد.

طول تحصیل 12 سال بوده و به منظور رفاه حال شهروندان و مهاجرین تعداد زیادی مدارس بین المللی نیز فعالیت می نمایند که تابع قوانین و مقررات خود و البته تحت نظر آموزش و پرورش کشور ترکیه می باشند.

شهریه در این مدارس متفاوت می باشد. وجود مدارس غیر دولتی نیز در ترکیه مشاهده میشود و این انتخاب را به والدین می دهد که بتوانند در مورد انتخاب مدرسه گزینه های متعددی داشته باشند.

دولت جمهوری اسلامی ایران به منظور سهولت زندگی و تحصیل مهاجرین ایرانی در ترکیه، اقدام به تاسیس دو مدرسه یکی در شهر استامبول ( مجتمع آموزشی فجر ایرانیان)

و یکی در شهر آنکارا  (مجتمع آموزشی 22 بهمن) به زبان فارسی و مطابق با نظام آموزشی ایران فراهم نموده است .

مجتمع آموزشی فجر ایرانیان در استانبول:

مدرسه فجر ایرانیان در استامبول از سال های دور در شهر استانبول تاسیس گردیده است. این مجتمع آموزشی از بدو تاسیس تاکنون بدون وقفه در امر آموزش و پرورش ایرانیان مقیم ترکیه فعالیت داشته است.

دوره تحصیل در این مدرسه از پیش دبستانی تا سال چهارم دبیرستان است و کلیه مقاطع تحصیلی را پوشش می دهد . ثبت نام برای ورود به این مدرسه هر ساله از اول تیرماه آغاز می گردد .

طول تحصیل در این مجتمع 12 سال و براساس نظام آموزشی ایران به صورت دو دوره در ابتدائی و دو دوره در متوسطه می باشد هر دوره 3 سال و مجموعا 12 سال می باشد. ثبت نام به طور معمول پس از پایان امتحانات و پس از برگزاری کنکور سراسری از دهم تیر ماه شروع می شود. شایان ذکر است به دلیل تقاضای بسیار زیاد خصوصا در سالهای اخیر و محدودیت ظرفیت پذیرش چنانچه متقاضی ثبت نام می باشید، می بایست زودتر اقدام نمائید.

تذکر 1):

لطفا قبل از هر گونه اقدام در خصوص مهاجرت به کشور ترکیه ابتدا شرایط تحصیلی فرزندتان را تثبیت نموده و از ثبت نام مطمئین شوید.

تذکر 2):

احتمالات را در نظر نگیرید و به وعده افراد متفرقه و غیر حضوری توجه نفرمائید. با حضور مستقیم و ثبت نام قطعی با آرامش به سایر امور مهاجرتی خود بپردازید.

گروه مشاورین ما میتوانند در ارتباط با دریافت و ارسال مدارک، پیش ثبت نام و سایر تقاضاهای شما خدمت رسانی نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در مجتمع آموزشی فجر ایرانیان در استانبول:

 • اصل پاسپورت معتبر
 • کارت اقامت معتبر
 • 4 قطعه عکس جدید
 • اصل و کپی شناسنامه
 • تکمیل فرم های ثبت نام
 • کارنامه قبولی پایه قبلی که به تائید آموزش و پرورش ایران رسیده باشد.
 • پرداخت هزینه های مربوط به ثبت نام

هزینه تحصیل در مجتمع آموزشی فجر ایرانیان در استانبول و 22 بهمن آنکارا:

به منظور تامین بخشی از  هزینه های آموزشی و با توجه به این که مجتمهع های اشاره شده، از جمله  موسسات آموزشی غیر دولتی می باشند. مبالغ ذیل از دانش آموزان دریافت می شود .

پیش دبستانی ۴۵۰ دلار، در مقطع ابتدایی ۵۰۰ دلار، در مقطع متوسطه اول ۶۵۰ دلار و در مقطع متوسطه دوم ۸۵۰ دلار می باشد .

پرداخت شهریه میتواند با توافق مسئولین مدرسه در دو و یا چند قسط پرداخت گردد.

سایر مدارک لازم برای ثبت نام :

 • دفترچه اقامت که از اداره پلیس اتباع خارجی صادر میگردد
 • کلیه مدارک تحصیلی سال آخر (این مدارک میبایستی به تایید وزارت آموزش و پرورش منطقه برسد و مدارک پیش دانشگاهی میبایستی به تایید آموزش و پرورش استان برسد.)
 • گواهی انتقال (این گواهی از مدرسه محل تحصیل دریافت میگردد و بهتر است به تایید آموزش و پرورش منطقه برسد)
 • شرایط اخذ دفترچه اقامت از اداره پلیس اتباع بیگانه:
 • داشتن مجوز کار از وزارت کار ترکیه
 • داشتن ویزای تحصیلی
 • ازدواج با یک شهروند ترکیه

قصد تحصیل در شهر آنکارا و یا کشور ترکیه را دارید و به مشاوره نیاز دارید؟

با ما تماس بگیرید .

تلفن دفتر تهران:

2207274–09124866647

تلفن آنکارا:

53 66 318 531 0090

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *